נחתם הסכם קיבוצי בין סגל ההוראה, המאוגד ב- “כוח לעובדים”, לאוניברסיטה הפתוחה

Monday 31 כJan, 2011

לאחר מו”מ ממושך ולאור הכרעת בית הדין הארצי לעבודה, נחתם הבוקר, יום שני ה- 31.01.2011, הסכם קיבוצי בין ארגון “כוח לעובדים“, המייצג את הסגל הזוטר, לבין הנהלת האוניברסיטה הפתוחה. “לאחר שנתיים  ויותר של משא ומתן ארוך, אנו נכנסים לשלב חדש ומשמעותי ביחסי העבודה באוניברסיטה הפתוחה-שלב של עבודה קיבוצית ובו יישום של תנאי עבודה ושכר משופרים” אומרת שרון קטרון יו”ר נציגות סגל ההוראה וממובילות ארגון כוח לעובדים.
ההסכם החדש, המקיף כ- 1300 חברי סגל, כולל תוספת ממוצעת של 24% במשכורתם של חברי הסגל (לראשונה מזה עשרות שנים!), רצף העסקה בן 12 חודשים, ביטוח פנסיוני בקרן צוברת מקיפה -החל מיום העבודה הראשון, לקרן השתלמות, למנגנון שמירת שכר ושורה ארוכה של תנאים משופרים.
עוד הוסכם בין ההנהלה לעובדים על יצירת מנגנונים לליבון חילוקי דעות ושיתוף העובדים בנושאים שישפיעו עליהם. מהעובדים מצידם התחייבו לשמור על שקט תעשייתי מלא בתקופת ההסכם – עד ספטמבר 2014. נשיאת האוניברסיטה הפתוחה, פרופ’ חגית מסר-ירון מסרה ש”ניהלנו מו”מ מורכב אשר יצר שינוי תפיסתי במודל ההעסקה של המנחים. חתמנו על הסכם טוב, הדומה להסכם הסגל הזוטר באוניברסיטאות האחרות”
לדברי עו”ד איתי סבירסקי, ממייסדי כוח לעובדים ומי שליווה את סגל ההוראה מראשית ההתארגנות: “נציגות סגל ההוראה ניהלה מאבק ממושך ומרשים בכל קנה מידה, משהוסר כעת המכשול האחרון, ימוסדו יחסי עבודה קיבוציים ראויים עם האוניברסיטה ויחול שיפור משמעותי בתנאי ההעסקה של סגל ההוראה. בנוסף, כוח לעובדים ירשום עוד הישג משמעותי, במהלך בנייתו כאלטרנטיבה איגוד-מקצועית דמוקרטית להסתדרות הכללית, וכגורם המנגיש את זכות ההתאגדות ליותר ויותר עובדים בישראל.”

אפשרות התגובות סגורה.